Wydarzenia

Wójt Gminy Rokietnica przekazał odblaski, które policjanci wręczą dzieciom

Data publikacji 08.05.2023

Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny przekazał na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu nadkom. Ryszarda Tyki elementy odblaskowe. Odblaski zostaną przekazane najmłodszym uczniom szkół z terenu gminy Rokietnica, podczas pikników i spotkań profilaktycznych.

Jarosławscy profilaktycy przez cały rok prowadzą spotkania z uczniami szkół naszego powiatu. Podczas pogadanek, mówią dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, również na drodze. Przypominają najmłodszym o znaczeniu i zasadności noszenia elementów odblaskowych. Uświadamiają im, że nawet jeden mały odblask, noszony w sposób prawidłowy, ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo.

Dzisiaj Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny, w obecności Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Anny Bąk oraz Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu podinsp. Janusza Szkoły, przekazał na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu nadkom. Ryszarda Tyki 300 odblaskowych elementów. Materiały te zostały przekazne przez Gminę Rokietnica w ramach ralizacji zadania, polegajacego na prowadzeniu działalności informacyjno-edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomani, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Wójtowi serdecznie dziękujemy za wsparcie i przekazane odblaski. Wszystkie zostaną wręczone dzieciom podczas spotkań profilaktycznych i pikników, które odbędą się na terenie gminy Rokietnica. Elementy odblaskowe wykorzystane i używane w sposób prawidłowy przez dzieci, na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony