Wydarzenia

Policjanci edukują maluchy

Data publikacji 18.05.2023

Jarosławscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, uczestniczą w spotkaniach edukując najmłodszych, w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Troska o bezpieczeństwo maluchów jest dla stróżów prawa priorytetem. Tym razem mundurowi gościli w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Wyspa Skarbów” w Jarosławiu.

Spotkania z dziećmi są doskonałą okazją, aby edukować najmłodszych w zakresie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa. To właśnie dzieci są najbardziej narażone na zagrożenia, jakie mogą je spotkać na ulicy czy w domu.

Kilka dni temu profilaktyk z jarosławskiej jednostki asp. Agnieszka Stysiał i dzielnicowy mł. asp. Sebastian Jucha, rozmawiali z maluchami Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Wyspa Skarbów”. Policjanci uczyli najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po ulicy i jak zachowywać się, gdy dziecko zostanie samo w domu. Dzięki pogadankom maluchy, mają uświadomić sobie zagrożenia związane  z ruchem drogowym i poznać możliwości ich unikania. Policjanci przypominali też o konieczności zakładania kasku i odblaskowych elementów podczas jazdy rowerem.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policjantów oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Każde z nich mogło zasiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa.

Maluchy były zachwycone wizytą. Dzięki spotkaniu już wiedzą, że mogą ufać funkcjonariuszom i że mogą poprosić policjanta o pomoc w każdej sytuacji.

 

 

  • Policjantka z chłopczykiem wewnątrz radiowozu. Chłopczyk w ręce trzyma policyjną tarczę.
    Fot. KPP Jarosław
  • Policjantka z dziećmi wewnątrz radiowozu
    Fot. KPP Jarosław
  • Zdjęcie grupowe dzieci z policjantką i policjantem
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony