Wydarzenia

Tragiczny wypadek na trasie Zapałów - Wólka Zapałowska

Data publikacji 18.05.2023

Policjanci z posterunku w Wiązownicy, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Zapałów - Wólka Zapałowska. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 56-latek, kierujący dostawczym volkswagenem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z audi, którym kierował 21-letni mieszkaniec Jarosławia. W wyniku zderzenia kierujący audi zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 10, na drodze wojewódzkiej nr 865, na trasie Zapałów - Wólka Zapałowska. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 56-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, kierujący dostawczym volkswagenem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym audi.  

W wyniku zderzenia 21-letni mieszkaniec Jarosławia, kierujący audi, zginął na miejscu. Kierujący volkswagenem, 56-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został przewieziony do szpitala.

Badanie wykazało, że 56-latek był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach wypadku.

 

  • Miejsce wypadku drogowego. Po prawej stronie na poboczu stoi radiowóz. Na środku drogi uszkodzony w przedniej części dostawczy volkswagen
    Fot. KPP Jarosław
  • Na drodze znajduje się dostawczy samochód w przedniej części uszkodzony.
    Fot. KPP Jarosław
  • Przednia część samochodu biorącego udział w wypadku drogowym. Samochód ten posiada uszkodzoną, wgniecioną maskę.
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony