Wydarzenia

Jarosławski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej

Data publikacji 30.05.2023

Policjant z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzież sklepowej. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariusza, skradziony towar został odzyskany, a 38-letni mieszkaniec Jarosławia został ukarany wysokim mandatem.

Policjantem jest się nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu codziennym, w którym przestrzega się wartości, zasad etyki oraz pomaga utrzymać porządek i bezpieczeństwo. Takimi cechami wykazał się wczoraj jarosławski policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży.

Funkcjonariusz, podczas spaceru ul. Skarbowskiego w Jarosławiu, w godzinach popołudniowych, na  przystanku zauważył mężczyznę, który z wewnętrznych kieszeni kurtki wyciągał szampony do włosów takiej samej marki. Policjant dobrze znał tego mężczyznę z wcześniejszych interwencji, gdy jeszcze pracował w wydziale patrolowo-interwencyjnym. Wiedział, że był on karany za kradzieże sklepowe, dlatego sytuacja jaką zauważył, wydała mu się podejrzana. Funkcjonariusz podszedł do 38-latka. Mężczyzna miał przy sobie 5 szt. szamponów. Policjant poprosił go, aby z tym towarem udał się z nim do pobliskiego sklepu, aby wyjaśnić ewentualny zakup tych produktów.

Na miejscu, po sprawdzeniu sklepowego monitoringu okazało się, że chwilę wcześniej 38-letni mieszkaniec Jarosławia wszedł do sklepu, zabrał szampony z regału i schował je do torby, a następnie przekroczył linię kas nie uiszczając opłaty za towar.  

Dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, skradziony towar został odzyskany i w stanie nienaruszonym wrócił do dalszej sprzedaży. Zatrzymanego sprawcę stróże prawa ukarali mandatem karnym.

 

 

Powrót na górę strony