Wydarzenia

Przed nami długi weekend. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę

Data publikacji 07.06.2023

W związku ze zbliżającym się długim weekendem, jarosławscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą powiat jarosławski. Policjanci będą zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

Od dziś, 7 czerwca do niedzieli, 11 czerwca br., na drogach naszego powiatu policjanci z jarosławskiej komendy będą prowadzić działania prewencyjne. Ich celem jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników procesji w święto Bożego Ciała oraz utrzymywać płynność w ruchu kołowym w miejscach procesji. Na drogach ułatwią podróżującym przejazd oraz bezpieczne dotarcie do celu podróży.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach, będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenie. Stróże prawa będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Policjanci będą także pomagać w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

Apelujemy do osób, które mają zamiar wyjechać w ten długi weekend, aby nie pozostawiać bez nadzoru i opieki swojego mienia. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe.

Pamiętajmy aby w podróż wybrać się wypoczętym, a przed jej rozpoczęciem sprawdzić, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy. Nie zapomnijmy też zabrać ze sobą zdrowego rozsądku i rozwagi, te przydadzą się niezależnie od tego gdzie wypoczywamy.

 

Powrót na górę strony