Wydarzenia

Pijany 37-latek kierował audi mimo dożywotniego zakazu

Data publikacji 12.06.2023

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie 37-latek zatrzymany przez jarosławską drogówkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Radymno, kierował audi, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był także poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu. Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W sobotę po godz. 21, na ul. Flisackiej w Jarosławiu, policjanci wydziału ruchu drogowego jarosławskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 37-letni mieszkaniec gminy Radymno został poddany badaniu na trzeźwość. Badanie wykazało 2,78 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto był poszukiwany na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu, w związku z  przedstawionymi zarzutami kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w warunkach tzw. recydywy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

37-latek usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.  

 

 

Powrót na górę strony