Wydarzenia

Policyjny miś pomagał w edukacji dzieci przed wakacyjnym wypoczynkiem

Data publikacji 13.06.2023

Przed wakacjami jarosławscy policjanci, zajmujący się profilaktyką społeczną, spotykają się z dziećmi i udzielają im cennych porad dotyczących bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Aby poprzez zabawę maluchy z Katolickiego Niepublicznego "Mikołajkowego Przedszkola" w Jarosławiu zapamiętały jak najwięcej informacji, do działania włączył się miś policjant. Policjanci radzili najmłodszym, jak zachować się, aby czas letniego wypoczynku był bezpiecznym okresem.

Okres wakacyjny niebawem się rozpocznie, dlatego policjanci z jarosławskiej jednostki rozpoczęli w szkołach i przedszkolach cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą. Kilka dni temu asp. Agnieszka Stysiał i mł. asp. Mateusz Szynal, zajmujący się profilaktyką społeczną, odwiedzili Katolickie Niepubliczne „Mikołajkowe Przedszkole” im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Z maluszkami spotkał się także policyjny miś, który poprzez zabawę, pomagał funkcjonariuszom w edukacji przedszkolaków.

W czasie spotkania poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa. Okres wakacyjnego wypoczynku to czas, który dzieci spędzają najczęściej na świeżym powietrzu korzystając ze sprzyjającej aury. Aby ten czas kojarzył się dobrze i aby wypoczynek upłynął bezpiecznie, należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy.

Dzieci mogły również dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Dużo uwagi policjanci poświęcili tematowi związanemu z bezpieczeństwem nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Na zakończenie spotkania policjanci oraz ich puchaty pomocnik życzyli wszystkim dzieciom bezpiecznych i miłych wakacji.

  • Policyjny miś i dzieci przed budynkiem przedszkola
    Fot. KPP Jarosław
  • Zdjęcie grupowe dzieci z policyjnym misiem
    Fot. KPP Jarosław
  • Policyjny miś w otoczeniu dzieci
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony