Wydarzenia

Policjanci na pikniku w Radawie promowali bezpieczeństwo w czasie wakacji

Data publikacji 15.06.2023

Policjanci z posterunku w Wiązownicy wzięli udział w pikniku dla dzieci „Zdrowo rosnę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa - Radawa 2023”. W trakcie imprezy dzielnicowi rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie podczas wakacji promując akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Udzielali cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Wszytko po to, aby najmłodsi, cali i zdrowi wrócili z wakacji do swoich domów, przedszkoli i szkół.

Dzielnicowi z posterunku w Wiązownicy uczestniczyli wczoraj w pikniku dla dzieci z powiatów jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego „Zdrowo rosnę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa - Radawa 2023”, który zorganizowany został przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Podkarpacką Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie - Rejon Jarosławski. Zorganizowana impreza, dla maluszków z przedszkoli i uczniów klas 0-IV szkół podstawowych, była okazją do promowania wśród uczestników akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Stróże prawa przypomnieli o zasadach kąpieli w akwenach oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, na jakie zagrożenia w czasie wakacji mogą być narażone, jak się przed nimi uchronić i gdzie szukać pomocy. Mundurowi przypominali najmłodszym i ich opiekunom o zasadach bezpiecznego wypoczynku, odpowiadali także na szereg pytań z ich strony. Każdy zainteresowany mógł z bliska przyglądnąć się sprzętowi, który stróże prawa wykorzystują w codziennej służbie. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu oraz przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.

Policjanci w swoich prelekcjach zachęcali również dzieci do wzięcia udziału w wakacyjnych konkursach - plastycznym „Bezpieczne wakacje” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie oraz plastyczno-filmowym „Artystyczny PrzeWODNIK”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi rozdali dzieciom odblaski oraz inne gadżety przekazane przez Fundację PZU, jak też informatory i plakaty opracowana przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.  

Mamy nadzieję, że dzięki rozmowom z policjantami, dzieci unikną wielu niebezpieczeństw, będą bardziej ostrożne w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były wspaniałe, a przede wszystkim bezpieczne.

 • Dziewczyna z policyjną tarczą
  Fot. KPP Jarosław
 • Dzieci przed radiowozem. Obok nich stoi policjantka
  Fot. KPP Jarosław
 • Zdjęcie dzieci- uczestników pikniku
  Fot. KPP Jarosław
 • Dzieci wsiadają do radiowozu
  Fot. KPP Jarosław
 • Scena na której znajdują się prelegenci. Pod sceną stoją dzieci
  Fot. KPP Jarosław
 • Odblaski, broszury, ulotki
  Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony