Wydarzenia

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Jarosławiu

Data publikacji 02.06.2016

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyszli wczoraj na jarosławski Rynek, by nieść przesłanie o życiu bez uzależnień. W ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki młodzież mówiła o walce z uzależnieniami poprzez zaprezentowane pokazy wokalne, inscenizacje teatralne, tańce i pokaz samoobrony. Jarosławscy policjanci byli organizatorami tego spotkania wspólnie z partnerami społecznymi, oświatą i samorządem.

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyszli wczoraj na jarosławski Rynek, by nieść przesłanie o życiu bez uzależnień. W ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki młodzież mówiła o walce z uzależnieniami poprzez zaprezentowane pokazy wokalne, inscenizacje teatralne, tańce i pokaz samoobrony. Jarosławscy policjanci byli organizatorami tego spotkania wspólnie z partnerami społecznymi, oświatą i samorządem.

Wczoraj, na jarosławskim Rynku odbyło się spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Ideą tego spotkania jest moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, dopalaczy, alkoholu i przemocy. Sama młodzież współtworzyła spotkanie profilaktyczne, poprzez pokazy solistów, tańców, występy grup teatralnych, ogniska baletowego i pokaz sztuk walki. Uczniowie przynieśli ze sobą przygotowane transparenty z hasłami związanymi z profilaktyką. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami i pedagogami z terenu powiatu jarosławskiego, a także osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki rozpoczął się od pokazu tańców „Belgijka” i „Zumba”  – zaprezentowanych przez uczennice Gimnazjum Publicznego nr 3 w Jarosławiu, a przygotowanym przez nauczycielkę tej szkoły Annę Aksamit


Kolejnymi punktami programu były prezentacje inscenizacji teatralnych o tematyce uzależnień, przygotowane przez uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Radymnie pod tytułem „XXI wiek bez nałogów i uzależnień”, a także grupę z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu „Każdy krok ma znaczenie”.

Na scenie, swoje umiejętności wokalne zaprezentowali także soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu -  Julia Zarzecka, Paulina List, Natalia Gral i Katarzyna Czarny. Na płycie Rynku odbyły się pokazy tańca nowoczesnego, które przygotowali uczniowie rozwijający swoje umiejętności taneczne w Powiatowym Ognisku Baletowym. Na scenie odbył się także pokaz sztuk walk i samoobrony, przygotowany przez uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu. Spotkanie zakończyło odczytanie odezwy społeczności PaT przez Mirona Kuczmak - ucznia  Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Laureaci powiatowego etapu konkursu Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”, organizowanych przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Jarosławiu odebrali z rąk Edward Mokrzyckiego puchar i okolicznościowe dyplomy.

Występy młodzieży obserwowali Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego Józef Szkoła, Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia dr Dariusz Tracz, Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu Edward Mokrzycki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu komisarz Robert Marszałek, a także Bogusław Ryzner ze Straży Miejskiej i Tadeusz Skoczylas ze Starostwa Powiatowego.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli jarosławscy policjanci wraz z partnerami: Urzędem Miasta, Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Centrum Kultury i Promocji Jarosławia, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Stowarzyszeniem na Rzesz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną, Jarosławskim Stowarzyszeniem Oświaty i Promocji Zdrowia, Strażą Miejską, Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu, Powiatowym Ogniskiem Balotowym, Gimnazjum nr 3 w Jarosławiu.

Dla osób występujących na scenie, upominki ufundowali: Urząd Miasta Jarosławia, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jarosławiu i Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu.
 

 

Powrót na górę strony