Wydarzenia

Działania "Znicz 2016" na terenie powiatu jarosławskiego

Data publikacji 28.10.2016

Od 28 października do 2 listopada potrwa akcja „Znicz 2016”. Jarosławscy policjanci w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem.

Przy tak dużym natężeniu ruchu występują problemy z parkowaniem samochodów. Dlatego też przypominamy o miejscach, w których można parkować:

Jarosław ul. Krakowska - Cmentarz „Nowy” - dostępny jest parking przed cmentarzem (kilkadziesiąt miejsc). Dopuszczalne będzie parkowanie po obu stronach jezdni na ul. Krakowskiej, wzdłuż szerokich poboczy (z wyjątkiem zatok autobusowych i dróg dojazdowych) a także na parkingu na terenie cmentarza ( za murem, tam wyznaczono 4 miejsca dla osób niepełnosprawnych). W okolicach tej nekropoli planowane są dodatkowe miejsca parkingowe. Dzięki uprzejmości właścicieli  firm zaparkować pojazd można na ich terenie parkingów firm, mieszczących się w pobliżu cmentarza (po przeciwnej stronie cmentarza).

Jarosław ul. Jana Pawła II - Cmentarz „Stary” - pojazdy parkować można na parkingu przed cmentarzem (wejście główne, po lewej stronie) a także na jednokierunkowej ul. Kasprowicza (po lewej stronie) i na ul. Brzostków. Nieopodal cmentarza znajduje się też parking przed Kościołem OO. Dominikanów i parking obok Kościoła OO. Reformatów.

Maleniska - pojazdy parkujemy na parkingu przed cmentarzem i na terenie cmentarza a także na poboczu jezdni (od strony cmentarza). Po przeciwnej stronie jezdni obowiązuje zakaz parkowania. Wyznaczono miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Munina - dostępne są parkingi przed cmentarzem i przed Kościołem.  

Makowisko – parking przy cmentarzu.

Kidałowice – parking przed cmentarzem przy kościele.

Wierzbna – parking przed cmentarzem i wzdłuż drogi powiatowej. 

Wólka Pełkińska – możliwość zaparkowania na parkingu przy cmentarzu i na placu obok kościoła.

 • Radymno   Cmentarz przy ul. Budowlanych - parkujemy pojazdy na parkingu przy cmentarzu oraz obok kościoła i zalewu ZEK. Wyznaczono miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Radymno Cmentarz w przy ul. Mickiewicza - parking przy cmentarzu, wydzielono 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej;

Święte – parking przy cmentarzu oraz miejsca parkingowe obok cmentarza.

Sośnica ul. Jana Pawła II  - możliwość parkowania na poboczu w rejonie cmentarza.

Łazy – parking przy cmentarzu.

Wietlin III i Wietlin Wieś – możliwość parkowania na poboczu przy cmentarzu oraz w rejonie cmentarza.

Chłopice – parking przy cmentarzu. Wyznaczono miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Boratyn – parking przed cmentarzem oraz miejsca do parkowania za cmentarzem. Wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Dobkowice – parking przy cmentarzu. Wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej.

Wiązownica (droga nr W870), po przeciwnej stronie cmentarza obowiązuje zakaz parkowania, pojazdy zaparkować można na parkingu przy cmentarzu a także na boisku klubu sportowego KS Wiązownica.  

Szówsko (droga W-870) - pojazdy można parkować na parkingu przed cmentarzem, przy drodze oraz obok cmentarza.  W Szówsku istnieje możliwość zaparkowania na terenie prywatnej firmy naprzeciwko cmentarza i na parkingu przed szkołą; Wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Po przeciwnej stronie cmentarza obowiązuje zakaz parkowania.

Surochów (droga powiatowa nr P1719R). Dostępne jest kilka miejsc parkingowych przed cmentarzem oraz po przeciwnej stronie cmentarza. Wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Po przeciwnej stronie cmentarza obowiązuje zakaz parkowania.

Pruchnik – (cmentarz przy drodze wojewódzkiej W-881) dostępne miejsca parkingowe po przeciwnej stronie cmentarza.  Na jezdni od strony cmentarza obowiązuje zakaz parkowania pojazdów. Parkować można po przeciwnej stronie na poboczu  lub na terenie stacji paliw i centrum handlowego i przy ul. Wałowej oraz przy kościele;

Rokietnica – (W881) parkowanie pojazdów przy cmentarzu oraz kościele. Na poboczu obok cmentarza obowiązuje zakaz parkowania. Dostępne miejsca parkingowe na terenie Zespołu Szkół w Rokietnicy.

Rudołowice - wzdłuż cmentarza obowiązuje zakaz parkowania. Parkować pojazdy można na parkingu po przeciwnej stronie cmentarza oraz na uliczkach prowadzących do kościoła i na parkingu przy kościele i stadionie.

 

Policjanci apelują do tych osób, które tranzytem przejeżdżać będą przez Jarosław, by skorzystali z obwodnicy Jarosławia i autostrady. W rejonie wyżej wymienionych nekropoli funkcjonariusze  kierować będą ruchem i wskazywać bezpieczne miejsca parkingowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów, którzy na miejscu kierować będą ruchem!

Apelujemy do wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię i nosili odblaski!

mg

 

Powrót na górę strony