Wydarzenia

25-latek ukradł perfumy i zniszczył telefon

25-latek odpowie za kradzież perfum i umyślne uszkodzenie telefonu. W lipcu wyrwał z rąk pokrzywdzonej telefon i roztrzaskał go o chodnik. Na początku grudnia w jednym ze sklepów ukradł drogie perfumy. Oba zdarzenia zarejestrowały kamery. Jak się okazało sprawca obu zdarzeń był już znany policjantom. Kilka dni temu został zatrzymany, a wczoraj usłyszał zarzuty. Oba czyny popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa.

Policjanci wydziału kryminalnego przedstawili wczoraj zarzuty popełnienia przestępstwa 25-latkowi. Z policyjnych ustaleń wynika, że na początku grudnia ukradł perfumy w jednym ze sklepów na terenie Jarosławia. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wycenił straty na blisko 600 złotych.

Policjanci zabezpieczyli sklepowy monitoring i przejrzeli nagrania. Na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawcę tej kradzieży. Z uwagi na to, że 25-latek nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania, funkcjonariusze poszukiwali go. Kilka dni temu został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty kradzieży. Jak wynika z policyjnych ustaleń sprawca sprzedał skradzione perfumy.

25-latek odpowie także za umyślne uszkodzenie telefonu komórkowego. Do tego przestępstwa doszło w połowie lipca, na jednej z jarosławskich ulic. Ze zgłoszenia pokrzywdzonej wynikało, że znany jej mężczyzna zaczepił ją, a potem wyrwał telefon i rzucił nim o chodnik. Wartość uszkodzonego telefonu wyceniono na 600 złotych. Moment, w którym doszło do tego zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Policjanci wydziału kryminalnego zabezpieczyli nagrania i wszczęli w tej sprawie dochodzenie.

25-latek usłyszał wczoraj także zarzuty uszkodzenia telefonu. Obu przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, za co poniesie wyższą odpowiedzialność karną.

mg

 

 

Powrót na górę strony