Zdarzenia drogowe z udziałem 11-letniego rowerzysty i ambulansu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Zdarzenia drogowe z udziałem 11-letniego rowerzysty i ambulansu

Data publikacji 22.05.2017

11-letni rowerzysta ucierpiał w piątkowym zdarzeniu drogowym w Wólce Pełkińskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec z nieznanych przyczyn skręcił w lewo wprost pod koła ciężarówki. Wczoraj w Węgierce kierujący renault scenic nie ustąpił pierwszeństwa ambulansowi. W zdarzeniu ucierpiała pasażerka renault i ratownicy medyczni. Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

W piątek, około godz. 14, w Wólce Pełkińskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11-latek poruszający się jednośladem skręcił w lewo wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy marki DAF.

W zdarzeniu ucierpiał 11-letni rowerzysta. Został przewieziony do szpitala w Przemyślu, gdzie pozostał na leczeniu. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym, 20-letni mieszkaniec gminy Jarosław, był trzeźwy.

Funkcjonariusze wykonali na miejscu oględziny i sporządzili dokumentację. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Wczoraj, tuż po godz. 21.20 w Węgierce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ambulansu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881 z drogą podporządkowaną, kierujący renault scenic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawy bok volkswagena transportera - ambulansu.

W renault scenic podróżowały oprócz kierowcy dwie pasażerki. Jedna z nich, 34-letnia mieszkanka pow. przeworskiego z obrażeniami trafiła do szpitala w Przemyślu.

W chwili zdarzenia w ambulansie przebywało dwóch ratowników medycznych. Karetka nie przewoziła chorych. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do jarosławskiego szpitala i po udzieleniu pomocy opuścili tę placówkę.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że zarówno kierujący renault, 34-letni mieszkaniec pow. przeworskiego, jak i kierowca ambulansu, byli trzeźwi. Na miejscu wykonano oględziny i sporządzono dokumentację

Policja ustala okoliczności obu zdarzeń.

  • Wypadek w Węgierce z udziałem ambulansu
  • Miejsce zdarzenia - Wólka Pełkińska