Wydarzenia

Areszt dla sprawcy pobicia z użyciem noża

Data publikacji 05.06.2017

Mieszkaniec Jarosławia decyzją sądu rejonowego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. 18-latek podejrzany jest o pobicie z użyciem noża, a także o inne przestępstwa. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Policjanci ustalili, że wspólnie z nim działał 22-latek, który został objęty policyjnym dozorem.

23 maja, jarosławscy policjanci odebrali zgłoszenie o pobiciu na jednym z parkingów. Pokrzywdzony zawiadomił, że został zaatakowany i raniony nożem. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. Dwóch nieznanych mu mężczyzn biło go po głowie i kopało, a jeden z nich zadał mu ciosy nożem. Zaraz po tym zdarzeniu pokrzywdzony został przewieziony do jarosławskiego szpitala, gdzie pozostał na leczeniu. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli i przejrzeli monitoring, a także przesłuchiwali świadków.

Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali jednego ze sprawców pobicia. Mężczyzna, 18-letni mieszkaniec Jarosławia, został zatrzymany kilka dni temu do wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. Usłyszał on prokuratorskie zarzuty pobicia z użyciem noża.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że nie działał on sam. W pobiciu pomagał mu 22-latek z Jarosławia. On również został zatrzymany. Usłyszał zarzuty pobicia. 22-letni sprawca pozostaje pod policyjnym dozorem do czasu zakończenia śledztwa. Ma obowiązek trzykrotnego zgłaszania się w komendzie policji i nie może opuszczać kraju.

O zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego wobec 18-latka wnioskowali jarosławscy policjanci i Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. Dodatkowo z ustaleń wynika, że w październiku 2016 r. mężczyzna włamał się do volkswagena polo, zaparkowanego obok jednego z kościołów, a w maju tego roku ukradł rower z klatki schodowej na os. Witosa.

Wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował areszt tymczasowy na najbliższe trzy miesiące.

 

 

  • Foto KPP Jarosław
Powrót na górę strony