Wydarzenia

XXII Zlot Rowerowy im. generała Marka Papały w Pruchniku

Data publikacji 03.07.2017

Policjanci, władze samorządowe i uczestnicy XXII Zlotu Rowerowego im. generała Marka Papały oddali hołd pamięci byłemu Komendantowi Głównemu Policji. Uczestnicy zlotu w Pruchniku, w ramach sportowej rywalizacji cyklu Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl ścigali się na kilku dystansach. Rodzina zmarłego Generała ufundowała nagrody dla najmłodszych uczestników.

1 lipca w Pruchniku odbył się XXII Zlot Rowerowy im. generała Marka Papały. Władze Pruchnika i organizatorzy zlotu - Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku wiele lat temu połączyli dwa wydarzenia sportowe. Zlot Rowerowy im. gen. Papały został wpisany w cykl Maratony Rowerowe Cyklokarpaty.pl. Rodzina zmarłego 19 lat temu byłego Komendanta Głównego Policji nadinspektora Marka Papały wspiera te działania, a także funduje nagrody dla najmłodszych uczestników zlotu.

Policjanci zabezpieczają tę imprezę pod względem prewencyjnym i uczestniczą w uroczystości otwarcia i wręczania nagród uczestnikom. Jednym z elementów udziału funkcjonariuszy jest oddanie pamięci zmarłemu Generałowi. Kwiaty na grobie Zmarłego złożył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu podkom. Jan Wojtowicz i Kierownik Posterunku Policji w Pruchniku asp. szt. Wojciech Mikłasz wspólnie z samorządowcami - Burmistrzem Pruchnika Wacławem Szkołą i Sekretarzem Robertem Grządzielem.

Na cmentarzu obecny był ojciec Generała - Jan, siostra Krystyna i brat Andrzej z rodziną.

Maraton odbywał się na trzech dystansach. Pomimo niesprzyjającej aury na trasie tegorocznego maratonu stanęło ponad 400 uczestników. Najmłodszi miłośnicy jednośladów rywalizowali w zawodach Cross Country. Była to doskonała okazja do promowania bezpieczeństwa wsród rówerzystów w ramach podejmowanych działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którego inicjatorem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

  • Fot. CKSiT Pruchnik
  • Fot. CKSiT Pruchnik
  • Fot. CKSiT Pruchnik
  • Fot. CKSiT Pruchnik
  • Fot. CKSiT Pruchnik
Powrót na górę strony