Wydarzenia

Policjanci jarosławskiej komendy na podium w III Biegu Montera

Dwóch jarosławskich policjantów stanęło na podium w III Biegu Montera. Zawody zostały rozegrane 5 lipca na terenie powiatu przeworskiego. Na dystansie 10 i 21 km rywalizowało w sumie 317 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli dwaj policjanci Naszej komendy.

W  ubiegłą sobotę przeworski rynek stał się prawdziwą biegową stolicą Podkarpacia dzięki III Edycji Biegu Montera. Na starcie biegu w Gniewczynie Łańcuckiej stanęło 317 zawodników. Bieg ten upamiętniał gen. bryg. Antoniego Chruściela pseudonim „ Monter”, dowódcę Powstania Warszawskiego, który pochodził z Gniewczyny Łańcuckiej. Trasa na obydwóch dystansach prowadziła przez pobliskie miejscowości a meta biegu znajdowała się na przeworskim rynku. Pogoda tego dnia nie oszczędzała zawodników na trasie, gdyż temperatura powietrza wynosiła 35 ° C a przy asfalcie sięgała nawet do 45°C. Było gorąco i parnie.

Zawodnicy III Biegu montera mieli do wyboru dwa dystanse – 10 i 21 km. Klasyfikacja zawodników odbyła się w kategoriach generalnych, wiekowych ale i również był podział na służby mundurowe i Policję. Wśród zawodników znajdowali się dwaj policjanci z jarosławskiej komendy. Na dystansie 21 km wystartował mł. asp. Mateusz Banaś, który ukończył bieg na 4 pozycji. Zajął on również I miejsce w kategori wiekowej  i II wśród służb mundurowych. Na dystansie 10 km Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu reprezentował asp. sztab. Adam Musiał, który zajął III miejsce w kategorii wiekowej.

Nagrody dla zwycięzców biegu w klasyfikacji służb mundurowych oraz  IPA Polska wręczał Komendant Powiatowy Policji w Przeworsku insp. Marek Mendoń,  poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Radziewicz i Senator RP Mieczysław Golba.