Odpowie za kradzież roweru i uprawę konopi indyjskich - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Odpowie za kradzież roweru i uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 25.08.2017

Ukradł rower sprzed centrum handlowego, a w swoim ogrodzie uprawiał konopie indyjskie. Moment kradzieży nagrały kamery monitoringu. Gdy policjanci przyjechali przeszukać dom, w którym mieszkał 26-latek, w jego ogrodzie znaleźli cztery sadzonki konopi. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, przedstawili mu zarzuty i odzyskali skradziony jednoślad.

Za kradzież roweru i uprawę konopi indyjskich odpowie 26-letni mieszkaniec Jarosławia. Policjanci zatrzymali mężczyznę w środę, w związku z podejrzeniem dokonania kradzieży. Kilka dni temu mieszkanka Jarosławia zawiadomiła o kradzieży roweru. Do zdarzenia miało dojść na parkingu, przed jednym z centrów handlowych. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 530 złotych.

Policjanci zabezpieczyli i przejrzeli w tej sprawie monitoring. Kamery nagrały moment kradzieży. Z zebranych informacji wynikało, że sprawcą kradzieży może być 26-latek z Jarosławia. Funkcjonariusze pojechali do domu, w którym mieszkał mężczyzna. W czasie przeszukania, w ogrodzie policjanci zauważyli cztery doniczki z roślinami konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny i zatrzymali sprawcę w policyjnym areszcie, do wyjaśnienia okoliczności tych przestępstw. Wykonany tester potwierdził, że rośliny to konopie indyjskie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży mienia i uprawy roślin wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Odzyskano również skradziony rower. Sprawca sam wydał go Policji. Jeszcze dzisiaj zostanie zwrócony pokrzywdzonej.

  • Foto KPP Jarosław
  • Foto KPP Jarosław
Powrót na górę strony