"Wspólnie przeciwko przemocy" policjanci wzięli udział w sympozjum naukowym na jarosławskiej uczelni
Jarosławscy policjanci, zajmujący się profilaktyką społeczną wzięli udział w I Sympozjum Naukowym pt. „Wspólnie przeciwko przemocy”. Głos w dyskusji zabrała asp. Anna Wańko, która w przygotowanym wystąpieniu przedstawiła dane statystyczne i realizację zadań związanych z procedurą Niebieskiej Karty.
Policjanci, zajmujący się profilaktyką społeczną i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, wzięli udział w I Sympozjum Naukowym pt. „Wspólnie przeciwko przemocy”. Organizatorem tego sympozjum była Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Br. Markiewicza w Jarosławiu i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarosławiu. Sympozjum odbyło się we wtorek, na auli niebieskiej jarosławskiej uczelni.
Asp. Anna Wańko przedstawiła prezentację dotyczącą zjawiska przemocy w rodzinie, danych statystycznych i procedury Niebieskiej Karty. W swoim wystąpieniu funkcjonariuszka podkreśliła istotną rolę dzielnicowego, przy realizacji procedury Niebieskiej Karty i pomocy osobom dotkniętym tym zjawiskiem.
W sympozjum wziął udział Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Janusz Szkoła i kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP w Jarosławiu asp. szt. Stanisław Lewandowski, którzy nadzorują realizację zadań służbowych przez policjantów w obszarze tego zjawiska.
Głos w dyskusji zabrali również organizatorzy przedsięwzięcia Rektor PWSTE w Jarosławiu prof. dr hab. Krzysztof Rejman, dr Dariusz Tracz Zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, a także Monika Chruściel, Jakub Skobyłko i Marcin Socha z MOPS Jarosław. Podsumowali oni projekt socjalny, realizowany przez pracowników socjalnych i studentów III roku kierunku praca socjalna PWSTE w Jarosławiu.
O „Dialogu z przekonaniami i świadomym systemie psychoprofilaktyki” mówiły Joanna Starzecka i Agnieszka Kamińska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarosławiu.