Działania "Granica 2019" w powiecie jarosławskim - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Działania "Granica 2019" w powiecie jarosławskim

Data publikacji 14.10.2019

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili działania „Granica 2019”. Głównym zadaniem obu służb jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także ujawnianie pojazdów niesprawnych technicznych. Ze względu na zły stan techniczny pojazdów, sześciu kierowcom, na granicy w Korczowej, nie zezwolono na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jarosławscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili w piątek działania „Granica 2019”. Wspólne patrole Policji i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Placówki w Korczowej, pełniły służbę w wyznaczonych punktach. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na pojazdy poruszające się w obrębie przejścia granicznego w Korczowej, szczególnie te wjeżdżające na teren naszego kraju. Kolejne patrole pracowały na drodze krajowej, prowadzącej w kierunku przejścia granicznego.

Funkcjonariusze skontrolowali 29 pojazdów osobowych i ciężarowych. Ze względu na zły stan techniczny sześciu pojazdów, patrol nie zezwolił ich kierowcom na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami były te związane ze złym stanem technicznym pojazdu, a także wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości.

„Granica 2019” to kolejna już odsłona działań, w których patrole obu służb Policji i Straży Granicznej, kierowane są w okolice pogranicza. Patrole dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym ujawniając i eliminując z jazdy pojazdy niesprawne techniczne.

Wspólne patrole sprawdzają także wyposażenie pojazdów w wymagane oznakowanie i sprzęt, oświetlenie pojazdów i eliminują tych kierujących, którzy naruszają przepisy dotyczące ochrony środowiska. Sprawdzają też sposób i legalność przewożonego bagażu.