Ujawniono niewybuchy w Laszkach - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Ujawniono niewybuchy w Laszkach

Data publikacji 05.11.2019

W Laszkach, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia dwóch niewybuchów, które wykopali pracownicy firmy budowlanej. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie, po czym wezwano saperów z Rzeszowa. W tym miejscu wykopano jeszcze kilkadziesiąt sztuk pocisków oraz granatów z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez żołnierzy.

Wczoraj  w Laszkach,  w rejonie Urzędu Gminy, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia 2 niewybuchów.

Po godz. 10 pracownicy firmy budowlanej, prowadzący prace przy instalacji elektrycznej, ujawnili pociski. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie. Z ustaleń wynikało, że ujawnione niewybuchy to granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, podczas oczyszczania terenu, wydobyli 34 granaty moździerzowe, 5 granatów ręcznych, pocisk artyleryjski, 18 zapalników i łuskę artyleryjską. Saperzy zabezpieczyli znalezione pociski.

Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!

  • Skorodowany pocisk znaleziony przy ogrodzeniu
    Foto KPP Jarosław
  • Skorodowany granat moździerzowy
    Foto KPP Jarosław
  • Zabezpieczone niewybuchy
    Foto KPP Jarosław