Odpowie za kradzież psa - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Odpowie za kradzież psa

Data publikacji 24.02.2020

Zachowanie 47-latka z powiatu jarosławskiego wkrótce oceni sąd. Początkiem lutego, mężczyzna ukradł psa rasy york terrier czekającego na kobietę przed jednym ze sklepów w Jarosławiu. 47-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czworonóg wrócił do prawowitej właścicielki.

Niecodzienne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego jarosławskiej komendy początkiem lutego. Mieszkanka Jarosławia zawiadomiła funkcjonariuszy o kradzieży psa. Z relacji kobiety wynikało, że przed wejściem do sklepu, przywiązała psa do stojaka na rowery i poszła na zakupy. Kiedy wyszła ze sklepu, zorientowała się, że po jej yorku nie ma już śladu. Ktoś zabrał czworonoga, w czasie gdy kobieta robiła zakupy.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Kilka dni po kradzieży czworonoga, sprawca został zatrzymany. 47-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał  zarzuty kradzieży psa o wartości blisko 1000 zł. Pies został zwrócony właścicielce. Zachowanie mężczyzny oceni teraz sąd. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

Powrót na górę strony