Włamywacz - recydywista w rękach policjantów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Włamywacz - recydywista w rękach policjantów

Data publikacji 26.02.2020

Jarosławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który kilkakrotnie włamywał się do altanek, domów, biur na terenie Jarosławia i Widnej Góry. Mężczyzna podejrzany jest także o pobicie mieszkańca powiatu jarosławskiego, uszkodzenie mienia oraz o usiłowanie włamania do samochodu. 31-latek usłyszał kilkanaście zarzutów, a Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Od września 2019r. policjanci z Jarosławia otrzymywali zgłoszenia dotyczące włamań i kradzieży na terenie Jarosławia i Widnej Góry. Analizą zgromadzonego materiału zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy. Podjęte przez nich działania, doprowadziły do wytypowania oraz zatrzymania sprawcy. Okazał się nim 31-latek, bez stałego miejsca zameldowania.

Policjanci ustalili, że mężczyzna włamywał się do altanek, domów i biur. Jego łupem padały różnego rodzaju narzędzia ogrodowe, elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny. Łączna wartość start jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewa na ponad 11 tys. złotych.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie również pobicie mieszkańca powiatu jarosławskiego, uszkodzenie mienia oraz o usiłowanie włamania do samochodu

31-latek usłyszał już kilkanaście zarzutów dotyczących m. in. kradzieży z włamaniem oraz pobicia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy stąd grozi mu wyższa kara, bo nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec 31-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Teraz o dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony