Wydarzenia

Objęci kwarantanną domową gościli znajomego

Data publikacji 30.03.2020

Policjanci z komisariatu w Radymnie interweniowali wobec mężczyzny, który gościł u swoich znajomych, objętych kwarantanną domową. Mundurowi ustalili, że dwaj mieszkańcy gminy Radymno, przyjęli u siebie w domu znajomego, tym samym łamiąc zasady kwarantanny. Teraz obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci codziennie kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do zaleceń pozostania w domu. Większość objętych kwarantanną zachowuje się odpowiedzialnie i stosuje się do jej zasad. Niestety, zdarzają się przypadki, że osoby świadomie ją łamią.

Do takiej sytuacji doszło w sobotę wieczorem. Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Radymno, jeden z mieszkańców, przebywał w gościnie u swoich znajomych, którzy zostali objęci kwarantanną domową.

Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. W rozmowie z nim potwierdzili, że po południu przebywał w domu, u dwóch swoich znajomych. Obaj wrócili z zagranicy i zostali objęci kwarantanna domową.

Teraz wobec obu mieszkańców gminy Radymno, którzy zostali objęci kwarantanną i przyjęli gościa w swoim domu, prowadzone jest postępowanie o wykroczenie. Grozi im za to kara grzywny.

O przypadkach łamania kwarantanny policjanci informują również służby sanitarne.

Policjanci przypominają, że nie przestrzegając zasad kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób!   

 

Powrót na górę strony