Sprawca kolizji miał ponad 2 promile - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Sprawca kolizji miał ponad 2 promile

Data publikacji 26.06.2020

Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy opla, który spowodował kolizję drogową w Jarosławiu na ul. Sanowej. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz 61-letni mieszkaniec gminy Rokietnica poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Wczoraj po godz. 21, jarosławscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na ul. Sanowej w Jarosławiu. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 61-letni mieszkaniec gminy Rokietnica kierujący oplem, najechał na tył poprzedzającego go volvo.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu  w organizmie kierowcy opla. Policjanci zatrzymali 61-latkowi prawo jazdy. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i jazdę w stanie nietrzeźwości poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem.

Apelujemy!

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.