Wydarzenia

Dwa tragiczne wypadki

Data publikacji 12.08.2020

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków. W Jarosławiu na obwodnicy doszło do potrącenia 11-letniego chłopca. Mimo wysiłków lekarzy chłopiec zmarł w szpitalu. W Pruchniku zderzyły się dwa pojazdy. W szpitalu zmarła pasażerka jednego z aut.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj na obwodnicy Jarosławia po godz. 14. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11-letni chłopiec przeszedł przez niezamknięte drzwi w ekranie dźwiękochłonnym i wszedł na jezdnię, wprost przed jadącego w kierunku Przeworska volkswagena transportera. Niestety kierowcy nie udało się uniknąć potrącenia dziecka. Chłopiec z poważnymi obrażeniami został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Rzeszowie. Niestety życia 11-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego nie udało się uratować. Policjanci ustalili, że 39-letni kierowca vw był trzeźwy.

Po godz. 17, dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w Pruchniku. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca citroena na zakręcie zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z volkswagenem transporterem. Trzy pasażerki citroena w wieku 78, 44 i 9 lat zostały przewiezione do szpitali. Mimo wysiłków lekarzy 78-letnia kobieta zmarła. Kierowcy byli trzeźwi.  

Powrót na górę strony