Wydarzenia

Zderzenie nissana z volkswagenem w Radymnie

Data publikacji 27.08.2020

Policjanci z jarosławskiej drogówki i komisariatu w Radymnie prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Złota Góra w Radymnie. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zdarzyły się nissan z volkswagenem. W wypadku ranna została 9-letnia dziewczynka. Okazało się, że jednym z aut kierował 16-latek.

Wczoraj po godz. 15, na ul. Złota Góra w Radymnie doszło do wypadku drogowego. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 25-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego, kierująca nissanem, wjeżdżając w drogę osiedlową, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. Okazało się, że volkswagenem kierował 16-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który oczywiście nie miał jeszcze prawa jazdy. W aucie podróżowało z nim dwoje pasażerów, 17-latek i 9-letnia dziewczynka. Ranna w zdarzeniu została 9-latka.

Policjanci ustalili, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny, a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. Policjanci ustalają również, w jaki sposób samochód znalazł się w posiadaniu nieletniego.

Przypominamy, że każdy kto prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni, sprawa trafi do sądu rodzinnego. Konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.

 

Powrót na górę strony