Policjant uratował kobietę z płonącego budynku - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Policjant uratował kobietę z płonącego budynku

Policjant z komisariatu w Pruchniku, który tego dnia był na wolnym, widząc że ludzkie życie jest zagrożone, bez chwili wahania ruszył do działania. Wspólnie z innymi osobami wybił szybę w oknie, po czym wyważył drzwi wejściowe i wyprowadził 76-letnią kobietę z płonącego domu.

Wczoraj, przed godz. 15 w Bystrowicach, sierż. Kamil Pilch, który tego dnia był na wolnym, zauważył, że w jednym z domów doszło do pożaru. Szybko pobiegł sprawdzić co się stało. Kiedy dotarł na miejsce, było tam już kilku mężczyzn, którzy dobijali się do drzwi i okien, aby sprawdzić czy wewnątrz płonącego domu ktoś jest. Na parterze budynku zauważyli starszą kobietę, która nie była w stanie otworzyć zamkniętych na klucz drzwi. Wybili szybę w oknie korytarza.

Sierż. Kamil Pilch nie zastanawiał się ani przez chwilę, wiedział, że życie kobiety jest zagrożone. Wyważył drzwi wejściowe, wszedł do środka i wyprowadził 76-latkę z płonącego domu. Kobieta była roztrzęsiona, zdenerwowana i nie do końca świadoma co się wydarzyło.

Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni, którzy zajęli się kobietą. Dzięki właściwej reakcji sierż. Kamila Pilcha, życiu 76-latki nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Powrót na górę strony