Wydarzenia

Poszukiwany mieszkaniec Jasła odpowie za posiadanie ponad 8 kg narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 40-letniego jaślanina, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany ponieważ miał odbyć karę 26 miesięcy pozbawienia wolności. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci zabezpieczyli w jednym z jego mieszkań ponad 8 kg narkotyków. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej policji, realizowali w ostatnim czasie działania związane z zatrzymaniem osób ukrywających się przed organami ścigania. W ramach prowadzonych czynności, kryminalni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego jaślanina. Mężczyzna ukrywał się, ponieważ ciążyła na nim kara 26 miesięcy pozbawienia wolności. 

W wyniku podjętych działań, policjanci zatrzymali poszukiwanego 40-latka w miniony czwartek na terenie Jasła. Mając podejrzenia, że zatrzymany może posiadać niedozwolone substancje, policjanci przeszukali zajmowane przez niego lokale mieszkalne. Także i w tym przypadku intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy.

W trakcie realizowanych przeszukań, w jednym z zajmowanych przez poszukiwanego lokali, policjanci ujawnili znaczne ilości narkotyków. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że to amfetamina i marihuana. Łącznie zabezpieczyli blisko 4,7 kg amfetaminy oraz 3,7 kg marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Podczas przesłuchania, przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Na postawie zgromadzonego materiału dowodowego, sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres dwóch miesięcy. Zatrzymany jaślanin będzie odbywał ciążącą na nim karę pozbawienia wolności. 

Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi mu dodatkowo kara do 10 lat pozbawienia wolności.

pw

 

 • zabezpieczone narkotyki zapakowane w workach foliowych rozłożone na posadzce
  foto: KPP Jasło
 • marihuana w worku foliowym
  foto: KPP Jasło
 • marihuana w worku foliowym
  foto: KPP Jasło
 • amfetamina (biały proszek) w woreczkach foliowych
  foto: KPP Jasło
Powrót na górę strony