Wydarzenia

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 82-letniej kobiety

Data publikacji 01.04.2022

Od 30 marca, jasielscy policjanci, strażacy, ratownicy grupy ratowniczo-poszukiwawczej „Legion Gerarda” oraz ratownicy stowarzyszenia STORAT, prowadzili poszukiwania zaginionej 82-letniej mieszkanki Łazów Dębowieckich. Niestety wczoraj po południu poszukiwania zakończyły się odnalezieniem ciała kobiety.

W minioną środę po godz. 21, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu starszej kobiety. Ze zgłoszenia wynikało, że zaginiona 82-latka w godzinach popołudniowych opuściła miejsce zamieszkania, a po raz ostatni widziana była w rejonie kapliczki usytuowanej w lesie obok drogi relacji Łazy Dębowieckie – Duląbka.  

Ze względu na niską temperaturę i trudne warunki atmosferyczne policjanci wraz ze strażakami niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. W całonocnych działaniach uczestniczyli także ratownicy z grupy ratowniczo-poszukiwawczej „Legion Gerarda” oraz ratownicy Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych „STORAT” wraz z psami tropiącymi.  

Wczoraj po południu jasielscy policjanci wraz ze strażakami ponownie podjęli czynności poszukiwawcze sprawdzając kolejne obszary na terenie Łazów Dębowieckich. Około godz. 17, skierowani do działań policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie odnaleźli w kompleksie leśnym ciało poszukiwanej kobiety. 

Na miejscu odnalezienia zaginonej wykonano oględziny z udziałem biegłego lekarza sądowego. Decyzją prokuratury ciało zabezpiezono celem wykonania autopsji. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane podczas prowadzonego postępowania. 

pw

  • zdjęcie przedstawia strażaka oraz umundurowanych policjantów stojących w kompleksie leśnym, na tle radiowozu i samochodu bojowego straży pożarnej
    foto: KPP Jasło
  • zdjęcie przedstawia policjanta w umundurowaniu stojącego w kompleksie leśnym, na tle radiowozu i samochodu bojowego straży pożarnej
    foto: KPP Jasło
  • zdjęcie przedstawia bojowe wozy strażackie w kolorze czerwonym ustawione na drodze gminnej oraz radiowóz policyjny
    foto: KPP Jasło
Powrót na górę strony