Wydarzenia

Nietrzeźwi kierujący uszkodzili pojazdy na parkingach

Data publikacji 13.04.2022

Odpowiedzialne zachowanie świadków pozwoliło jasielskim policjantom na zatrzymanie nietrzeźwych kierujących, którzy manewrując na parkingach uszkodzili zaparkowane pojazdy. Konsekwencje takiego zachowania poniosą 80-latek oraz 56-letnia mieszkanka Jasła. Oboje stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

W ostatnich dniach do jasielskiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierujących, którzy nie zachowując należytej ostrożności podczas manewrowania na parkingach, uszkodzili inne zaparkowane samochody. 

Pierwsza sytuacja miała miejsce w minioną sobotę po godz. 22, na jednym z parkingów w Jaśle przy ulicy Baczyńskiego. Do jasielskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie od świadka zdarzenia, z którego wynikało, że starszy mężczyzna, podczas parkowania uszkodził dwa samochody. Istniało także podejrzenie, że kierujący osobowym volkswagenem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego potwierdzili to zgłoszenie. Podczas wyjaśniania dokładnych okoliczności, okazało się, że 80-latek kierujący volkswagenem był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.    

Z kolei wczoraj policjanci z jasielskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia na parkingu przy ul. Lwowskiej w Jaśle. Mundurowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem ujęcia przez świadków nietrzeźwej kierującej, która uszkodziła 3 zaparkowane samochody. Na miejscu zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanej kobiety. 56-latka, kierująca osobowym daewoo, miała w organizmie 2 promile alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Policjanci na miejscu zdarzeń wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Po zakończeniu postępowań przygotowawczych, sprawy trafią do sądu, który zadecyduje o wysokości kar i środkach karnych wobec nietrzeźwych kierujących. 

W obu przypadkach właściwe i odpowiedzialne zachowanie świadków pozwoliło na szybkie ujęcie i wyciągnięcie konsekwencji wobec nietrzeźwych kierujących.

Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

pw
 

Powrót na górę strony