Wydarzenia

Policjanci promowali służbę w Policji

Data publikacji 02.05.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle uczestniczyli w dniach otwartych w Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach, gdzie promowali służbę w Policji oraz prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w swojej codziennej służbie. Na policyjnym stoisku profilaktycznym nie zabrakło również rozmów dotyczących bezpieczeństwa oraz zawodu policjanta.

Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych, to coroczna okazja do tego, aby zaprezentować kierunki nauczania dedykowane osobom, które w przyszłości zamierzają zasilić szeregi służb mundurowych. Jest to także dobry moment do zaznajomienia młodzieży, chcącej podjąć naukę w klasach o profilu policyjnym, ze specyfiką służby w Policji. Wśród wielu odwiedzających była duża grupa osób zainteresowanych podjęciem nauki w klasach o profilu policyjnym, dlatego też bardzo chętnie zapoznawali się z procesem rekrutacji do służby i zadawali wiele pytań dotyczących zawodu policjanta.

W miniony czwartek, funkcjonariusze z jasielskiej komendy wzięli udział w dniach otwartych organizowanych przez Zespół Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach. Podczas spotkań zaprezentowali uczniom sprzęt i radiowozy, jakich używają podczas służby. Zainteresowani pod okiem funkcjonariuszy mieli okazję zobaczyć z bliska elementy wyposażenia policyjnego umundurowania, jednostki broni oraz urządzenia wykorzystywane m.in. przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Młodzież chętnie rozmawiała z mundurowymi i mówiła o swoich spostrzeżeniach.

Funkcjonariusze podczas spotkania przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdawali uczestnikom ulotki i broszury informacyjne. 

bp

  • Policjant pokazuje i omawia leżące na stoliku różne rodzaje broni
    fot. KPP Jasło
  • Młodzież przegląda ułożone na stoliku broszury, ulotki i wyposażenie policjanta
    fot. KPP Jasło
  • Na zdjęciu dziewczyna trzyma w dłoniach ulotkę, na której znajduje się napis I ty możesz zostać policjantem
    fot. KPP Jasło
Powrót na górę strony