Wydarzenia

Tragiczny wypadek w Skołyszynie na drodze krajowej nr 28

Data publikacji 23.06.2022

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Skołyszynie na drodze krajowej nr 28. Kierujący motocyklem 47-latek zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zmarł.

Wczoraj około godziny 17.40, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Skołyszynie na drodze krajowej nr 28. Z przekazanych informacji wynikało, że motocyklista zderzył się czołowo z samochodem osobowym. Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 47-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn jadąc w kierunku Jasła, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobowym jaguarem, którym kierowała 41-letnia mieszkanka powiatu gorlickiego. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła poważnych obrażeń. Niestety kierujący motocyklem mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.  

Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Sporządzono także dokumentację fotograficzną. Decyzją nadzorującego czynności prokuratora, ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. 

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. 

pw
 

  • na zdjęciu odcinek drogi krajowej nr 28 oraz uszkodzone pojazdy motocykl i samochód osobowy, w tylnej części czerwony parawan straży pożarnej
    foto: KPP Jasło
  • na zdjęciu uszkodzony motocykl oraz uszkodzona przednia część samochodu osobowego
    foto: KPP Jasło
  • uszkodzone na drodze krajowej pojazdy motocykl oraz przednia część osobowego samochodu, w tle strażacy oraz czerwony parawan straży pożarnej
    foto: KPP Jasło
Powrót na górę strony