Wydarzenia

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" – na krytej pływalni w Jaśle

Data publikacji 09.07.2022

Policjantki z jasielskiej komendy, wraz ze strażakami PSP w Jaśle i strażniczkami miejskimi, spotkali się z dziećmi, by promować zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi, oprócz porad i przestróg, udzielali także instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wczoraj przed południem przedstawiciele jasielskich służb mundurowych spotkali się z dziećmi, które na terenie krytej pływalni w Jaśle, uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w ramach lokalnego programu Trener Osiedlowy. Policjantki, strażniczki miejskie oraz strażacy PSP promowali założenia ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w ramach której przypominali najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa.   

Spotkanie uatrakcyjnili strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, którzy zaprezentowali dzieciom, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi słuchacze bardzo aktywnie i ochoczo korzystali z możliwości praktycznego przećwiczenia podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Najaktywniejsi otrzymali upominki ufundowane przez Fundację PZU.

Podczas wizyty na basenie, policjantki i strażniczki miejskie mówiły najmłodszym o różnych zagrożeniach i niebezpieczeństwach. Apelowali także o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie rozsądku podczas spędzania wolnego czasu. Każdy z uczestników otrzymał także ulotki informacyjno–edukacyjne.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” promowano i zachęcano do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów.

Kolejne spotkanie z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, zaplanowano w najbliższą niedzielę 10 lipca o godz. 16, nad zalewem w Krempnej.  

pw

 • policjantka trzyma w dłoni pakiet ulotek informacyjnych
  fot. KPP Jasło
 • na zdjęciu umundurowane policjantki oraz strażniczka miejska zwrócone do dzieci siedzących na posadzce. prowadzą prelekcję
  fot. KPP Jasło
 • na zdjęciu umundurowane policjantki oraz strażniczka miejska zwrócone do dzieci siedzących na posadzce. prowadzą prelekcję
  fot. KPP Jasło
 • policjantka przekazuje chłopczykowi upominki z nadrukiem Fundacji PZU
  fot. KPP Jasło
 • dziewczynka prowadzi uciśnięcia klatki piersiowej na fantomie, przy niej umundurowany strażak
  fot. KPP Jasło
 • dziewczynka pochylona nad fantomem trenuje sprawdzanie oddechu osoby poszkodowanej, przy niej umundurowany strażak
  fot. KPP Jasło
 • policjantka rozdaje siedzącym na posadzce dzieciom ulotki, w tle strażak, policjantka i strażniczka miejska
  fot. KPP Jasło
 • na zdjęciu dzieci siedzące na posadzce zwrócone do stojących przed nimi policjantek, strażniczek miejskich oraz strażaka
  fot. KPP Jasło
 • chłopiec trzymający w ręku kolorową ulotkę z nazwą kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  fot. KPP Jasło
Powrót na górę strony