Wydarzenia

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – akcja profilaktyczna w Krempnej

Data publikacji 12.07.2022

Policjanci i strażacy nie ustają w działaniach profilaktycznych skierowanych do osób odpoczywających nad akwenami wodnymi. Pod hasłem ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’ organizują spotkania w ramach, których edukują oraz uświadamiają wypoczywających na temat zagrożeń podczas pobytu nad wodą.

Każdego roku wraz z nadejściem lata i pięknej pogody pojawiają się informacje o tragicznych wypadkach na akwenach wodnych. Wielu tragedii z pewnością można byłoby uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chcąc zapobiec takim wypadkom, jasielscy policjanci wspólnie z wieloma podmiotami i instytucjami stojącymi na straży bezpieczeństwa inicjują różne wydarzenia w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Od początku wakacji policjanci i strażacy spotykają się z dziećmi i młodzieżą by uświadamiać ich na temat ewentualnych niebezpieczeństw podczas letniego wypoczynku. 

W minioną niedzielę, policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczych Straży Pożarnych w Krempnej i Myscowej, zorganizowali profilaktyczne zajęcia nad zalewem w Krempnej. Podczas spotkania strażacy zaprezentowali widzom działania ratownicze polegające na ewakuacji osoby z wody oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczestników mógł pod okiem strażaków w sposób praktyczny przećwiczyć resuscytację krążeniowo - oddechową.

W trakcie pokazu policjanci uświadamiali dzieci i dorosłych na temat zagrożeń występujących nad wodą. Przypominali o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim o tym, by korzystając z uroków letniego wypoczynku kierować się rozsądkiem. Apelowali także o właściwy nadzór oraz otoczenie szczególną opieką najmłodszych.

W ramach trwającej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci zorganizowali także konkurs wiedzy podczas, którego laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Fundację PZU. W trakcie spotkania przypomnieli i zachęcali najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przewodnik”.    

pw  

 • na zdjęciu umundurowani strażacy stojący na brzegu zalewu w Krempnej w wodzie strażacy wykonujący pokaz ewakuacji osoby na brzeg
  fot: KPP Jasło
 • na pierwszym planie maska policyjnego radiowozu z napisem policja w oddali policjanci oraz strażak zwróceni do grupy kilkunastu osób
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu policjanci oraz grupa kilkunastu osób obserwujących pokaz udzielania pomocy medycznej przez strażaków
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu umundurowali policjanci rozdają grupie osób ulotki i broszury
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu kilkuletnie dziecko próbujące uciskać klatkę piersiową fantoma, w oddali kilka stojących osób
  fot: KPP Jasło
 • umundurowani policjanci prowadzą prelekcję dla grupy dzieci, na stoliku ulotki oraz różne gadżety
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony