Wydarzenia

Przedszkolaki z wizytą w jasielskiej komendzie

Data publikacji 22.09.2022

Dzieci z jasielskiego Przedszkola Chatka Puchatka odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Mundurowi przygotowali dla maluchów kilka atrakcji i opowiadali, jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść w policyjnym radiowozie oraz włączyć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

Grupa dzieci z Przedszkola Chatka Puchatka w Jaśle odwiedziła w poniedziałek jasielską komendę. Podczas spotkania w trakcie pogadanki, policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady ogólnie pojętego bezpieczeństwa, omówili różnego rodzaju zagrożenia, na które dzieci są szczególnie narażone. Przypomniane zostały także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedszkolaki mogły zobaczyć strzelnicę, wyposażenie policjantów wykorzystywane w codziennej służbie, jak również wykorzystywane do zabezpieczeń imprez masowych. Radość dzieciom sprawiła także możliwość odbicia na kartce papieru swoich odcisków palców. Największą atrakcją spotkania była jednak możliwość zobaczenia radiowozu policyjnego, wejścia do jego wnętrza, co sprawiło, że choć przez chwilę dzieci mogły poczuć się, jak policjanci. 

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów odblaski oraz kolorowanki, nawiązujące do tematyki spotkania. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

pw

 • umundurowana policjantka pokazuje dzieciom siedzącym za stołem kolorowe znaki drogowe
  fot: KPP Jasło
 • zdjęcie przedstawia stojące na strzelnicy policyjnej dzieci oraz umundurowaną policjantkę
  fot: KPP Jasło
 • zdjęcie przedstawia stojące na strzelnicy dzieci oraz umundurowanego policjanta i policjantkę
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu siedzące za stołem dzieci odbijają swoje odciski palców na karteczkach papieru, pomaga im umundurowana policjantka
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu grupa dzieci przy policyjnym radiowozie
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu na tle policyjnego radiowozu ustawione dzieci w szeregu oraz stojąca za nimi policjantka
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony