Wydarzenia

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 05.10.2022

Od początku roku szkolnego jasielscy policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą w szkołach w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi odwiedzali szkoły, przedszkola, a także zapraszali dzieci do komendy, by edukować ich na temat bezpieczeństwa i uświadamiać o istniejących zagrożeniach.

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policyjni profilaktycy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi z jasielskiej komendy angażowali się w realizację założeń ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”. Dlatego dwa pierwsze miesiące nauki po wakacyjnej przerwie obfitują zazwyczaj w liczne spotkania i lekcje, w których często uczestniczą umundurowani policjanci.   

Funkcjonariusze podczas praktycznych zajęć na drogach, omawiali  znaczenie znaków drogowych, pokazywali w jaki sposób można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przypominali także o obowiązku korzystania z wyznaczonych przejść dla pieszych, przestrzegając by nigdy nie wbiegać na jezdnię i zawsze stosować się do sygnalizacji świetlnej. Często, w salach lekcyjnych, dla uatrakcyjnienia zajęć policjanci wykorzystywali zestaw „Autochodzik”.

Lekcja z policjantem lub wizyta w komendzie policji, to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie. Dzieci chętnie zabierają głos i aktywnie uczestniczą w profilaktycznych zajęciach dzięki czemu zapamiętują najważniejsze informacje przekazywane przez policjantów. Dlatego policjanci omawiają także tematy związane z właściwym zachowaniem w szkole, szczególnie w relacjach z rówieśnikami. Aby dzieci zapamiętały jak najdłużej zasady bezpieczeństwa, policjanci po zakończonej prelekcji przekazują najmłodszym kolorowanki oraz odblaski. 

Policjanci przypominają, że edukacja dzieci i młodzieży leży w naszych rękach. Poświęćmy najmłodszym więcej czasu, otoczmy ich właściwym nadzorem. Wskazujmy prawidłowe postawy zachowania, a przede wszystkim jak najczęściej rozmawiajmy o bezpieczeństwie. Systematyczne przekazywanie tych cennych informacji z pewnością zaowocuje w przyszłości i wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa.  

pw

 • na zdjęciu stojąca w recepcji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle grupa dzieci w żółtych kamizelkach oraz policjantka i nauczycielka
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu w sali lekcyjnej siedząca na podłodze grupa dzieci po lewej stojący umundurowany policjant, po prawej policjantka
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu policjantka prowadząca w sali lekcyjnej zajęcia z dziećmi z zestawem autochodzik, oraz siostra zakonna i policjant ruchu drogowego
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu policjantka i policjant stojący obok radiowozu , wokół zgromadzone dzieci wysłuchujące prelekcji
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu policjantka przechodząca przez przejście za nią grupa dzieci
  fot: KPP Jasło
 • na zdjęciu policjantka oraz grupa dzieci stojąca na chodniku przed przejściem dla pieszych
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony