Wydarzenia

Podsumowanie działań „Trzeźwy poranek” na terenie powiatu jasielskiego

Data publikacji 02.12.2022

Policjanci z jasielskiej drogówki realizowali zadania wynikające z założeń akcji „Trzeźwy poranek”. W efekcie, na terenie naszego powiatu, mundurowi przeprowadzili łącznie 610 kontroli stanu trzeźwości i zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, realizowali zadania wynikające z założeń akcji „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.   

Policjanci skontrolowali łącznie 610 kierowców. Podczas prowadzonych działań zatrzymali 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Obaj mężczyźni mieli w organizmie 0,7 promila alkoholu. 

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

pw
 

Powrót na górę strony