Wydarzenia

Nietrzeźwy wpadł przez niesprawne oświetlenie pojazdu

Data publikacji 05.12.2022

Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali w sobotę 53-latka, która kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec naszego powiatu wpadł podczas kontroli w związku z niesprawnym oświetleniem pojazdu. Okazało się, że stracił wcześniej prawo jazdy za podobne przestępstwo.

Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, systematycznie prowadzą kontrole kierujących pojazdami, którzy w sposób rażący popełniają wykroczenia lub przestępstwa, mogące prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń oraz wypadków. Jednym z podstawowych zadań podczas kontroli drogowej jest także sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących. Pomimo wielu apeli, komunikatów oraz cyklicznych działań, wielu kierowców w dalszym ciągu, nie zważając nawet na surowe kary, decyduje się wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. 

W minioną sobotę około godz. 9, policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na peugeota jadącego ulicą Bieszczadzką. Samochód miał niesprawne światła pozycyjne oraz światło mijania. W związku z tym, policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 53-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż stracił je kilka miesięcy wcześniej za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. 

Podczas wykonywanych czynności mundurowi sprawdzili także trzeźwość kierującego. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. 

Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie niebawem zadecyduje sąd.

Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

pw

Powrót na górę strony