Wydarzenia

Potrącenie pieszej w Kołaczycach

Data publikacji 29.12.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Kołaczycach. Kierująca mazdą potrąciła na przejściu dla pieszych 74-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami została przetransportowana do jasielskiego szpitala, gdzie pozostała pod opieką lekarzy.

Wczoraj około godz. 16.30, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierująca osobową mazdą, jadąc drogą krajową nr 73 w kierunku Brzostku, nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła znajdującą się na przejściu dla pieszych 74-latkę. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do jasielskiego szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w ramach prowadzonego postępowania.  

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas prowadzenia pojazdu po zmroku, szczególnie w tych trudnych warunkach atmosferycznych oraz w pobliżu przejść dla pieszych. Przypominają także pieszym, by w wielu sytuacjach kierować się zasadą ograniczonego zaufania i używać elementów odblaskowych - używanie odblasków, znacznie poprawia widoczność i sprawia, że kierujący mają więcej czasu na odpowiednią reakcję. 

pw

Powrót na górę strony