Wydarzenia

Potrącenie pieszego na drodze krajowej nr 73 w Jaśle

Data publikacji 09.01.2023

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W czwartek w Jaśle na ulicy Krakowskiej doszło do potrącenia 73-latka, który miał wejść przed nadjeżdżający pojazd. Pieszy z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

W miniony czwartek około godz. 16, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. Krakowskiej w Jaśle, w ciągu drogi krajowej nr 73. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w momencie kiedy 73-latek przechodził przez jezdnię w miejscu słabo oświetlonym. Kierujący osobowym mitsubishi, jadąc w kierunku Pilzna, nie zdążył wyhamować i potrącił mężczyznę, który wszedł na jezdnię z lewej strony, zza przejeżdżających z przeciwnego kierunku pojazdów. Pieszy z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia w ramach prowadzonego postępowania. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się drogami po zmroku, szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych. Przypominają także o konieczności używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami - używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

pw


 

Powrót na górę strony