Wydarzenia

Dzieci z wizytą w jasielskiej komendzie

Data publikacji 10.03.2023

Uczniowie z Zespołu Szkół w Woli Dębowieckiej oraz Szkoły Podstawowej w Zarzeczu odwiedzili jasielskich policjantów. Była to okazja do zwiedzenia komendy, wysłuchania prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i promowania zawodu policjanta. Tradycyjnie, po zakończeniu spotkania, policyjni profilaktycy wyposażyli gości w elementy odblaskowe.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontynuują spotkania profilaktyczne z uczniami szkół z terenu powiatu jasielskiego, które służą edukacji dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie występujących zagrożeń oraz dodatkowo promują zawód policjanta. Tym razem jedno z takich spotkań zostało zorganizowane w miniony wtorek, w jasielskiej komendzie.

Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia policyjnej strzelnicy, gdzie młodzież mogła dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonariusze ćwiczą strzelanie. Podczas zwiedzania budynku komendy uczniowie mieli okazje zobaczyć policyjne areszty, a także pokój okazań wyposażony w tzw. lustro weneckie. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa z policyjnym profilaktykiem i policjantami wydziału ruchu drogowego. Poruszyli oni kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich i wskazali na najważniejsze przepisy dotyczące bezpiecznego korzystania z dróg. Zaprezentowali urządzenia, które wykorzystują na co dzień w służbie, takie jak ręczny miernik prędkości czy alkomat. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i przymierzyć wyposażenie policjanta wykorzystywane do zabezpieczeń imprez masowych. Na koniec słuchacze spotkali się z technikiem kryminalistyki, który zdradził tajniki swojej służby omawiając i prezentując młodzieży m.in. sposoby zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci wyposażyli dzieci w odblaskowe opaski.

dl

 • Na zdjęciu widoczna jest młodzież oraz policjant, którzy znajdują się na policyjnej strzelnicy.
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest grupa młodzieży oraz policjantka, za którą znajdują się kraty policyjnego aresztu.
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka zwrócona twarzą do młodzieży
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka i policjant, który trzyma w ręce ręczny miernik prędkości.
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka oraz jeden z uczniów ubrany w policyjny sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia różnego rodzaju wydarzeń
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczny jest technik kryminalistyki, który zabezpiecza ślady pozostawione na szybie okiennej
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony