Wydarzenia

Dzięki świadkowi, nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Przyczyniła się do tego prawidłowa postawa świadka. 48-letniego kierowcę forda mogą czekać teraz surowe konsekwencje.

W minioną niedzielę około godz. 18.30, dyżurny jasielskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierującym osobowym fordem, który porusza się w stronę Nowego Żmigrodu. Według zgłaszającego, styl jazdy kierowcy forda mógł świadczyć o tym, że jest on pijany. Świadek cały czas jechał za nim własnym samochodem, aż do miejsca zamieszkania, informując dyżurnego o sytuacji. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po rozmowie ze świadkami, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy forda. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie 48-latka. Mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pod wpływem alkoholu. Został zabrany na komendę, gdzie funkcjonariusze wykonali z nim dalsze czynności, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny za niepoddanie pojazdu badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Przestępstwo z art. 178a §1 Kodeksu Karnego zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która może kierować pod wpływem alkoholu, reagujmy! W razie potrzeby należy natychmiast informować Policję dzwoniąc pod nr 112.

Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

dl

Powrót na górę strony