Wydarzenia

Policjanci rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa nad wodą

Data publikacji 15.03.2023

Policjanci z jasielskiej komendy, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego pn. „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie 2022/2023”, prowadzili wczoraj zajęcia m.in. ze znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej w Zespole Szkół Integracyjnych w Samoklęskach.

Celem prowadzonych działań jest wykształcenie wśród dzieci i młodzieży poprawnych nawyków i postaw w zakresie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, jak ważne jest wczesne reagowanie na przypadki niebezpiecznych zachowań podczas wypoczynku w wodzie. Uczniowie piątej i szóstej klasy szkoły podstawowej w Samoklęskach mieli okazję odbyć praktyczny trening z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. Dowiedzieli się, jak zaalarmować odpowiednie służby w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, dokonać wstępnej oceny stanu poszkodowanego i podjąć czynności ratujące życie ludzkie. Mundurowi wspomnieli również o niebezpiecznych sytuacjach mogących zdarzyć się w życiu codziennym, nie tylko nad wodą np. gdy ktoś się zadławi, straci przytomność czy będzie uczestnikiem zdarzenia drogowego.

Program Edukacyjny pn. „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie 2022/2023” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych regionu Podkarpacia oraz części województw małopolskiego i lubelskiego, będzie trwał do końca czerwca 2023 roku. Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Powyższe działania zostały objęte Patronatem Honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podczas działań policjanci wyposażyli młodzież w dedykowane bezpieczeństwu nad wodą broszurki informacyjne oraz elementy odblaskowe.

Spotkanie z policjantami cieszyło się dużym zainteresowaniem i w przyszłości takie działania będą kontynuowane.


dl

 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka oraz dwie dziewczynki, które ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka trzymająca ulotkę z zasadami bezpieczeństwa nad wodą
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka, która jest pochylona nad fantomem służącym do nauki resuscytacji
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka, która prezentuje na jednej z uczennic pozycje boczną bezpieczną
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka oraz dwie uczennice, które ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy nad fantomie służącym do nauki resuscytacji. Z lewej strony widoczne są dzieci, które się przyglądają
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczne są stojące dzieci, które brały udział w spotkaniu oraz policjantka i nauczycielka.
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony