Wydarzenia

Policjanci z wizytą w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Trzcinicy

Data publikacji 22.03.2023

Wczoraj funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia profilaktyczne pn. „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności” z uczniami klas liceum sportowego. Spotkanie było okazją do rozmów nie tylko na temat bezpieczeństwa ale również na temat zagrożeń, które mogą napotkać młode osoby.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykorzystali tzw. „Dzień Wagarowicza” do porozmawiania z młodzieżą na temat m.in. praw człowieka związanych ze sferą życia prywatnego czy rodzajów przemocy. Poruszyli również kwestie dotyczące podstawowych praw do równości i wolności każdego człowieka.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z symulacjami sytuacji problemowych, z którymi mogą mieć styczność podczas zajęć szkolnych lub w życiu prywatnym. Słuchacze poszerzyli również swoją wiedzę w zakresie postępowania z osobą pokrzywdzoną, a także reagowania i zgłaszania przypadków różnego rodzaju nadużyć. Na spotkaniu omówiono kwestie związane z zjawiskiem przemocy, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści.

Na koniec zajęć policjanci przypomnieli o placówkach i podmiotach świadczących pomoc dzieciom i młodzieży w różnego rodzaju sytuacjach problemowych.

 

dl
 

Powrót na górę strony