Wydarzenia

Ranił nożem swoją partnerkę – trafił do aresztu na 2 miesiące

Data publikacji 27.03.2023

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej partnerki. Sąd Rejonowy w Jaśle wydał wobec mężczyzny postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy.

W ubiegły czwartek jasielski dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące przemocy domowej, do której miało dochodzić w jednym z mieszkań na terenie Jasła. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Mundurowi wstępnie ustalili, że mężczyzna podczas kłótni miał ranić nożem w rękę swoją partnerkę. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które opatrzyło raną kobietę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie.

W piątek Sąd Rejonowy w Jaśle zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Konsekwencje popełnienia przestępstwa znęcania się opisuje art. 207 kodeksu karnego:
§  1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§  1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§  2. Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§  3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1-2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Przemoc w rodzinie wciąż jest tematem tabu w wielu polskich domach. Na jej stosowanie nie można pozostać obojętnym. Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

dl

Powrót na górę strony