Wydarzenia

Policjanci promowali zawód policjanta

Data publikacji 31.03.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle uczestniczyli w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie oraz Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego. Promowali służbę w Policji oraz prezentowali sprzęt, jaki wykorzystują w swojej codziennej służbie. Na policyjnym stoisku profilaktycznym nie zabrakło również rozmów dotyczących bezpieczeństwa oraz zawodu policjanta.

Dni otwarte organizowane w szkołach ponadpodstawowych, to doskonała okazja, do zaprezentowania kierunków kształcenia uczniom klas ósmych szkół podstawowych. Dzięki obecności jasielskich policjantów, uczniowie zainteresowani nauką w szkołach w Nowym Żmigrodzie i Trzcinicy, mogli rozważyć propozycję wybrania klasy, której profil przygotuje ich do służby w Policji.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle brali udział w dniach otwartych w Zespole Szkół w Trzcinicy im. prof. Teodora Marchlewskiego. W ubiegłym tygodniu wraz z policjantami z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie wzięli udział w dniach otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Podczas tych spotkań mundurowi omawiali zawód policjanta oraz przybliżali jego tajniki. Opowiadali o ścieżce rekrutacyjnej do naszej formacji oraz wskazali cechy, jakimi powinien charakteryzować się kandydat do służby w Policji. Zaprezentowali radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie taki jak: alkomat, narkotester czy ręczny miernik prędkości. Zademonstrowali również wyposażenie policjantów w czasie zabezpieczenia imprez masowych czy meczów piłkarskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednostki broni, które są wykorzystywane podczas wykonywania różnych zdań przez funkcjonariuszy.

Młodzież zadawała szereg pytań, na które mundurowi chętnie odpowiadali. Podczas rozmów poruszali również tematy związane z zasadami bezpieczeństwa. Ponadto wręczali ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe, które skutecznie zwiększą bezpieczeństwo uczniów podczas poruszania się drogami po zmroku.

dl

 • Na zdjęciu widoczna jest grupa młodzieży oraz policjanci na tle radiowozów.
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest grupa młodzieży oraz policjant i policjantka demonstrujący wyposażenie do służby policjantów ruchu drogowego
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest grupa młodzieży oraz policjant i dwóch policjantów
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest grupa młodzieży oraz policjant prezentujący broń służbową wykorzystywaną podczas służby w Policji
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczny jest stół, na którym znajduje się kilka jednostek policyjnej broni
  fot: KPP Jasło
 • Na zdjęciu widoczna jest policjantka opowiadająca o służbie w Policji uczennicom szkół podstawowych
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony