Wydarzenia

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Data publikacji 03.04.2023

Aby pokazać swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu, policjanci z jasielskiej komendy włączyli NIEBIESKIE sygnały świetlne w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ten sposób funkcjonariusze wsparli akcję #WspólnieNaNiebiesko, zainicjowaną na terenie Jasła przez Fundację LATAWIEC.

2 kwietnia na całym świecie obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kampania ta trwa przez cały kwiecień i ma na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz jest wyrazem akceptacji i solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

Autyzm uznaje się za jedno z najczęstszych zaburzeń rozwojowych, a liczba osób z tą diagnozą rośnie. Według danych statystycznych częściej dotyka ono chłopców niż dziewczynki, dlatego kolor niebieski stał się symbolicznym kolorem autyzmu.

Na co dzień osoby ze spektrum autyzmu, często spotykają się z brakiem akceptacji, negatywnymi komentarzami, odrzuceniem. To ważne, żeby nie pozostawać obojętnym wobec tych osób i pokazywać, że jesteśmy otwarci na ich problemy.

Włączając się w tego typu inicjatywę, jasielscy policjanci chcieli podkreślić idee prowadzonej akcji.

(Źródło: Fundacja LATAWIEC)

Film video: KPP Jasło

Opis filmu: Nagranie rozpoczyna się pokazaniem napisu Komenda Powiatowa Policji w Jaśle znajdującego się na niebieskiej tablicy, która stoi przed budynkiem jasielskiej komendy. Następnie pojawia się scena, w której widać sześć radiowozów znajdujących się przed głównym wejściem komendy, jak i przed wjazdem na wewnętrzny parking. Radiowozy mają włączone niebieskie sygnały świetlne.

Pobierz plik video: KPP Jasło (format mp4 - rozmiar 26.16 MB)

Powrót na górę strony