Wydarzenia

Jasielską komendę odwiedziły dzieci z Umieszcza

Data publikacji 17.06.2023

Uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Umieszczu odwiedzili jasielskich policjantów. Była to okazja do zwiedzenia komendy, wysłuchania prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i promowania zawodu policjanta. Tradycyjnie, po zakończeniu spotkania, policyjni profilaktycy wyposażyli gości w elementy odblaskowe.

W środę dzieci ze szkoły w Umieszczu odwiedziły jasielskich policjantów w ich miejscu pracy. Zwiedzanie komendy było połączone z rozmowami na temat bezpieczeństwa w domu, na wyjazdach czy podczas poruszania się po drogach. Propagowanie tematyki bezpieczeństwa dzieci jest bardzo ważne, szczególnie w kontekście zbliżających się wakacji. Podczas rozmów nie zabrakło również promocji policyjnego zawodu.

Zwiedzanie rozpoczęło się od spotkania z technikiem kryminalistyki, który przybliżył tajniki swojej pracy. Opowiedział o rodzajach śladów jakie można ujawnić na miejscu zdarzenia, a także pokazał w praktyce, jak zabezpiecza się niektóre z nich. Następnym punktem była prezentacja kilku jednostek broni, które są na wyposażeniu jasielskiej jednostki. Dzieci mogły również przymierzyć pełny zestaw przeciwuderzeniowy, który funkcjonariusze wykorzystują podczas służby w trakcie zabezpieczenia manifestacji czy imprez masowych. Słuchaczom zaprezentowano także urządzenia wykorzystywane na co dzień przez policjantów drogówki. Kolejnym punktem wizyty był pokój okazań wyposażony w tzw. lustro weneckie. Ostatnimi punktami, które zobaczył dzieci były policyjna siłownia oraz radiowozy.

Podczas zwiedzania jasielskiej jednostki dzieci żywo włączały się w dyskusje, zadawały wiele pytań i wykazywały duże zainteresowanie policyjnym zawodem. Na koniec całej grupie, w trosce o podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa rozdano odblaski.

dl
 

 • Wnętrze walizki zawierające narzędzia wykorzystywane przez technika kryminalistyki. Wokół widać zebrane dzieci.
  fot: KPP Jasło
 • Dziewczynka ubrana w zestaw przeciwuderzeniowy (biały kask, ochraniacze na tułów, ręce i nogi). W ręce trzyma tarczę z napisem policja oraz pałkę służbową.
  fot: KPP Jasło
 • Policjant trzymający kamizelkę kuloodporną oraz chłopiec, który stoi w ochraniaczach szyi i barków.
  fot: KPP Jasło
 • Policjant stojący przy stole, na którym znajduje się kilka jednostek broni, hełmy oraz alkomat i ręczny miernik prędkości.
  fot: KPP Jasło
 • Dzieci stojące po obu stronach lustra weneckiego
  fot: KPP Jasło
 • Dzieci zebrane wokół radiowozu. Część z nich siedzi wewnątrz.
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony