Wydarzenia

Zderzenie trzech pojazdów na ul. Piłsudskiego w Jaśle

W Jaśle na ul. Piłsudskiego, na drodze krajowej nr 28, doszło do zderzenia się trzech pojazdów, w wyniku czego jedna osoba ucierpiała. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dziś ok godz. 9, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym udział brały trzy pojazdy. Na ul. Piłsudskiego w Jaśle, na odcinek drogi krajowej nr 28, natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący betoniarką marki Iveco zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez to przejście. Za nim zatrzymało się dostawcze iveco. Jako trzecia poruszała się kierująca autobusem marki Solbus, która nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzyła w tył dostawczego iveco, które pchnięte uderzyło w betoniarkę.

W wyniku zdarzenia ucierpiał kierowca dostawczego iveco. Mężczyzna został zabrany do jasielskiego szpitala.

Ruch w tym miejscy odbywał się wahadłowo. Utrudnienia potrwały do godz. 13. Kierująca autobusem kobieta została ukarana mandatem w kwocie 1500 zł i 12 punktów karnych.

dl

 • Trzy pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Od lewej betoniarka, jako drugi dostawcze iveco, jako trzeci autobus. Dostawcze iveco jest złączone z betoniarką.
  fot: KPP Jasło
 • Radiowóz, przed nim widać 3 pojazdy biorące udział w zdarzeniu oraz przejście dla pieszych
  fot: KPP Jasło
 • Tył dostawczego iveco oraz przód autobusu z rozbitą szybą czołową i otworzonymi drzwiami przednimi
  fot: KPP Jasło
 • Policjant wykonujący oględziny i stojąca przy złączonych pojazdach marki Iveco
  fot: KPP Jasło
Powrót na górę strony