Wydarzenia

Jaślanie zdobyli wicemistrzostwo Podkarpacia

Data publikacji 20.06.2005

Jasielscy policjanci odnieśli kolejny sukces sportowy. Reprezentacja naszej komendy wywalczyła II miejsce w policyjnych mistrzostwach piłki nożnej o puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Turniej odbył się w miniony piątek na...

Jasielscy policjanci odnieśli kolejny sukces sportowy. Reprezentacja naszej komendy wywalczyła II miejsce w policyjnych mistrzostwach piłki nożnej o puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Turniej odbył się w miniony piątek na obiektach Siarki w Tarnobrzegu.W zawodach uczestniczyło 13 ekip: drużyny komend miejskich i powiatowych, komendy wojewódzkiej, Straży Miejskiej z Tarnobrzega oraz Oddziałów Prewencji. Zespoły występowały w 6-osobowych składach, w 3 grupach eliminacyjnych. Mecze trwały 2 x 10 minut. Jaślanie znaleźli się w grupie 5-drużynowej.Zawody rozpoczęli od meczu z drużyną KPP Mielec. Chłopcy z miasta Grzegorza Laty, już w pierwszych minutach dwukrotnie zaskoczyli jaślan zdobywając zdawałoby się bezpieczną przewagę 2:0. Jednak  z biegiem czasu jaślanie grali coraz składniej i skuteczniej. Na początku drugiej połowy Mariusz Skiba z prawej strony wstrzelił piłkę w pole karne mielczan, Piotr Gogosz przepuścił ją na długi róg, a tam Sławomir Rogowski dopełnił formalności. Zaraz potem, ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę w podobnych okolicznościach. W drugim meczu jaślanie spotkali się z faworytem grupy – reprezentacją gospodarzy z KMP Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie grali pod presją po przegranym meczu z Ustrzykami. Od początku przypuścili atak szukając szybkiego rozstrzygnięcia. Po jednym z nich sędzia dopatrzył się faulu ze strony jednego z jasielskich obrońców i przyznał gospodarzom rzut karny. Żytniak wybronił karnego niczym Jerzy Dudek, co odebrało rezon drużynie z Tarnobrzega.  Zwycięską bramkę dla jaślan po zespołowej akcji zdobył Kazimierz Pawlik. Przegrana tarnobrzeżan przesądziła o ich odpadnięciu z rywalizacji.  Trzeci mecz z zespołem Ustrzyk Dolnych przyniósł bezbramkowy remis. Przed ostatnim meczem eliminacyjnym z KPP Przeworsk wydało się, że sprawa awansu jest przesądzona. Jednak w meczu długo utrzymywał się remis, a przed końcem drugiej połowy jedna z nielicznych ofensywnych akcji Przeworska przyniosła przeciwnikom bramkę. Awans do półfinału stanął pod znakiem zapytania. Na domiar złego w starciu podbramkowym kontuzję odniósł filar defensywy – Rogowski, który wcześniej zdobył wyrównującą bramkę. Zastąpił go bardzo aktywny w tym dniu Jacek Książkiewicz. Druga połowa to mecz do jednej bramki. Zwycięstwo jaślanom przyniosła dwójkowa akcja Skiby i Gogosza. Po wymianie podań Gogosz dostał piłkę w uliczkę i z bliskiej odległości pewnie wykorzystał okazję.   Awans z pierwszego miejsca skutkował tym, że w półfinale jaślanie spotkali się w derbowym pojedynku z reprezentacją KMP Krosno – zwycięzcą grupy II. Co ciekawe, w drużynie Krosna wystąpił były policjant jasielskiej komendy Janusz Pabian, natomiast między słupkami jasielskiej bramki stanął Grzegorz Żytniak, który do jasielskiej komendy przeszedł przed rokiem właśnie z Krosna.    Był to był to najlepszy mecz jaślan w tym turnieju. Przyjęta została taktyka defensywna z nastawieniem na kotratak. Przyniosła ona pełne powodzenie, derby przebiegły w całości po myśli jaślan. Już w pierwszych minutach objęli oni prowadzenie. Gogosz z lewej strony wykonywał rzut wolny. Precyzyjnie dośrodkował piłki na linię pola karnego gdzie Skiba głową skierował ją w samo okienko bramki przeciwnika. Dalsza część meczu to konsekwentna gra w obronie jasielskiej drużyny. Ataki krośnian skutecznie rozpracowywała trójka obrońców: Marcin Lawera, Kazimierz Pawlik  i Bartosz Pusz, a dwa strzały, które zdawało się, że znajdą drogę do bramki, fenomenalnie obronił Żytniak. (Po zakończeniu uznany został za najlepszego golkipera turnieju). Losy meczu przesądził jeden z kontrataków drużyny z Jasła. W wyniku dwójkowej akcji Rogowski-Gogosz, zakończonej celnym strzałem tego drugiego, ustalony został wynik spotkania 2:0.  Finał był jednostronnym widowiskiem. Drużyna jasielska grając szósty mecz tego dnia, jeden więcej niż przeciwnik, nie sprostała ekipie Oddziałów Prewencji, która dysponowała w tym wielogodzinnym turnieju najdłuższą ławkę rezerwowych, i w której wystąpili zawodnicy z IV i V lig. Mecz zakończył się wynikiem 1:4, a bramkę honorową zdobył Gogosz po dwójkowej akcji ze Skibą.  W „małym finale”, w którym spotkały się drużyny Krosna i Mielca rozegrano rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali krośnianie, którzy odnieśli zwycięstwo 4:2. Jasielska drużyna wystąpiła składzie: Grzegorz Żytniak, Sławomir Rogowski, marcin Lawera, Kazimierz Pawlik, Bartosz Pusz, Mariusz Skiba, Piotr Gogosz, Jacek Książkiewicz i Stanisław Wojnarowicz.