Wydarzenia

Szlachetna paczka od jasielskich policjantów

Data publikacji 08.12.2019

Policjanci i pracownicy cywilni jasielskiej komendy włączyli się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do samotnie mieszkającego mężczyzny z gminy Nowy Żmigród.

"Szlachetna  paczka"  należy do jednych z najbardziej rozpowszechnionych projektów społecznych w Polsce. Główną ideą tej akcji jest chęć przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna i konkretna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, wybrane rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze jednak w tej akcji jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dlatego policjanci nie zapomnieli o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia i aktywnie przyłączyli się do realizacji tej akcji.

Policjanci z anonimowej bazy wybrali jedną rodzinę, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników jasielskiej komendy policji, przygotowali "szlachetną paczkę" na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy. Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież oraz węgiel.   

Wczoraj, przed południem wolontariusze i policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle mł. insp. Robertem Wróblem odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Podarunki trafiły do będącego w bardzo trudnej sytuacji materialnej, 52-letniego mężczyzny. Prezenty sprawiły mu dużą radość i wywołały uśmiech na jego twarzy. 

pw

 

  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
  • foto: KPP Jasło
Powrót na górę strony